Wczytuję dane...

Deska podłogowa

Drewno zawsze w modzie, deska dębowa to współczesny zwycięzca…

                 Komponując współczesne wnętrze, należy pamiętać o wszystkich elementach wystroju, tak aby drewniana  podłoga dopełniała nasz projekt, tworząc piękną, spójną i niepowtarzalną całość.

                 Podłoga drewniana zapewni w domu komfort. O kolejnych atrybutach drewnianych podłóg i  deski dębowej, takich jak bezpieczeństwo, trwałość, łatwość utrzymania w czystości dodam nieco pózniej...

                 Nasz polski klimat, chłodny, wilgotny od wieków stawia na naturalne drewno, przede wszystkim w postaci deski dębowej.

Podstawowe atrybuty podłóg z naturalnego drewna

                 Drewno, a przede wszystkim dębowe drewno,  to materiał, który ze względu na swoje właściwości stosowany jest w budownictwie od wieków i nigdy nie wychodzi z mody.  Naturalne podłogi drewniane wprowadzają do wnętrza ciepły, przytulny i niepowtarzalny klimat, gwarantują elegancję i komfort. 

Drewno w ogóle, a drewno dębowe przede wszystkim jest naturalnym izolatorem termicznym i akustycznym. Naturalne drewno, to naturalny regulator wilgotności powietrza. To zupełnie niezwykle, ale drewno wewnątrz budynku w postaci np. dębowej  deski tworzy specyficzny mikroklimat. Kolejna rzecz, to zupełnie dzisiaj pomijany aspekt, czyli to, że podłoga z naturalnego drewna nie wywołuje alergii.

Główne polskie gatunki drewna, a dąb, jesion przede wszystkim, charakteryzują się twardością, niewiele ustępując drewnu egzotycznemu, czyli są to gatunki  bardzo odporne na ścieranie.

Deska podłogowa z drewna dębowego lub jesionowego może być wielokrotnie odnawiana. Podłoga wykonana z litego naturalnego drewna jest trwała i ekologiczna.

 Podłogi drewniane, kolory drewna i wykończenie powierzchni

                  Wybierając podłogę z naturalnego drewna krajowego, 

 mamy do dyspozycji piękne, bardzo jasne i  jednolite drewno brzozy oraz  drewno klonu.

 Kolejne, to nieco bardziej  nasycone, o wyrazistym usłojeniu drewno jesionu.

 Niepowtarzalnie piękne, szlachetne,  klasyczne w każdym calu, złociste, z szarą nutą, drewno dębu.

 Jasne, zazwyczaj mocno usłojone, miodowo złote drewno akacji.

 Barwę ciemnej, gorzkiej czekolady, możemy uzyskać poprzez wędzenie drewna dębowego. 

                     Naprawdę dużą paletę barw do zdobienia i wykończenia posadzki drewnianej, uzupełni cała gama bejc oraz wosków koloryzujących, lakierów barwiących. Rynek jest tu naprawdę obfity.

www.parkietmann.com.pl 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów